_DSC_6743.JPG

Vysoká prehra mužov v derby zápase!

Florbalisti AS Trenčín dostali v ostro sledovanom derby zápase 14 gólov a prepadli sa na delené siedme miesto extraligovej tabuľky.

1. FBC Florbal Trenčín – FBK AS Trenčín 14:4 ( 4:1,5:1,5:2)

Vylúčení 4:1

Využité 1:2

Oslabenia 0:0

Divákov 820

Rozhodcovia : Tomáš – Cíbik

Góly AS: 14. Kusenda(Dávidek), 22. Kusenda (Dávidek), 31. Voštiar (Kusenda), 60. Matejka

Zostava AS: Mészáros( 30. Hazucha, 53. Tremko) – Heleš, Machara, Dávidek, Kováč, Vranikovič, Preťo – Mrázik, Matejka, Mandinec – Voštiar, Múčka, Kusenda – Kukaň, Wagner, Mikolaj – Jankovec, Habánek.

Od začiatku zápasu sa vyše 800 divákov v hale rozhodne nenudilo. Hral sa aktívny florbal a šance sa striedali na oboch stranách. Brankári sa rozhodne na nedostatok práce sťažovať nemohli. Domáci 1. FBC sa snažilo útočným rozostavením 2-2-1 mariť postupné útoky už v zárodku ďaleko na polovici AS, ten však odpovedal nacvičenými založeniami útokov. Na prvý gól sa čakalo do 14. minúty a domáci išli do vedenia zásluhou legionára Pelczarskeho. Neuplynulo ani dvadsať sekúnd a po rýchlej kombinácii vyrovnával Kusenda. V samotnom závere tretiny ale dve hrubé chyby hráčov AS a jeden nešťastný teč znamenali vo vzácne vyrovnanej prvej tretine jednoznačný výsledok 4:1 pre domácich.

V úvodnej minúte druhej tretiny ponúkol hosťom presilovku Widurski a Kusenda ju zužitkoval na zníženie stavu na 2:4 z pohľadu AS. V 24. minúte bol po skrumáži pred bránkou prvý krát ošetrovaný Mészáros. Nasledovali dva rýchle góly v jeho sieti v rozpätí pätnásť sekúnd a plány AS na bodový zisk sa začali rozplývať. V 30. minúte náš brankár dostal tvrdú sekeru po prstoch a zápas preňho skončil. Nahradil ho Hazucha. V rozpätí 31. a 35. minúty hostia inkasovali až trikrát a ich taktika sa rozpadla ako domček z kariet. Stav 9:2 po dvoch tretinách bol hrozivý.

Nočná mora pokračovala aj v tretej tretine. Hneď v jej úvode ihrisko predčasne opustil po zranení stehna aj Kováč, hráči 1.FBC pridávali ďalšie góly, na ihrisku dominovali a zápas miestami pripomínal ich exhibíciu. Po štrnástom góle v 53. minúte sa postavil do bránky Tremko a gólostroj domácich utíchol, avšak o víťazovi bolo už dávno rozhodnuté. Za AS Trenčín v tretej tretine korigovali stav Voštiar a Matejka.

Snáď jediným pozitívom zápasu bol výkon Andreja Tremka, ktorý neinkasoval ani raz a pripísal si niekoľko efektných zákrokov. Mészáros po zápase putoval do nemocnice, kde röntgenové vyšetrenie našťastie nepotvrdilo podozrenie na zlomeninu článkov prstov, ale so silným pomliaždením bude pauzovať 2-3 týždne. Tímu Juraja Matejku rozhodne pomôže reprezentačná pauza a po nej sa majstri Slovenska predstavia v domácom M-Šport centre 16.11.2019 proti Florku Košice.