Štvrťfinálová séria medzi florbalistami AS a Florko je vyrovnaná.

Uplynulý víkend sa v Košiciach odohrali prvé dva zápasy štvrťfinále extraligy mužov. Po jednom raze sa radovali obaja s veľkých rivalov a tak sa séria hraná na tri víťazné stretnutia sťahuje do Trenčína za stavu 1:1. O postupujúcom do semifinále sa môže rozhodnúť v Trenčianskom M-Šport centre už túto nedeľu, v prípade že by jeden z tímov vyhral oba zápasy.

1.Zápas ¼ finále

FK Florko Košice – Florbalový klub AS Trenčín 4:2 (2:0,1:2,1:0)

Góly AS: 37. Machara (Dávidek), 39. Baroš (Machara)

Vylúčení 2:1 Využité 0:0 Oslabenia 0:0 Divákov: 108

2.Zápas ¼ finále

FK Florko Košice – Florbalová klub AS Trenčín 3:11 (0:3,1:3,2:5

Góly AS : 8. Heleš (Dávidek), 8. Baroš(Kusenda), 15. Heleš(Matejka), 26. Filipovič (Heleš) , 27.Kusenda (Baroš), 32. Ellinger, 48. Kusenda (Baroš), 51. Klapita (Múčka), 51. Machara, 57. Kusenda (Kafka), 60. Kusenda (Baroš)

Vylúčení 1:3 Využité 0:0 Oslabenia 0:0 Divákov: 106

Prvý zápas sa začal podľa očakávania veľmi opatrne. Oba tímy sa snažili hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov, oba tímy hrali na dve kompletné formácie a oba tímy čakali na chybu súpera. Vyčkávacia taktika sa hráčom Florka vyplácala takmer dve celé tretiny, kedy florbalisti AS nedokázali vstreliť gól, napriek tomu že mali obrovské šance a v priebehu zápasu nastrelili až štyri brvná a tyčku. Strelecká smola sa zlomila v prospech Trenčanov na konci druhej tretiny, kedy v rozmedzí dvoch minút vybavil Machara gólom a asistenciou Barošovi zníženie stavu na 3:2. V tretej tretine sa hral opäť opatrný florbal bez gólového zakončenia a tak sa florbalisti AS pokúsili na konci stretnutia o hru bez brankára, v ktorej inkasovali tridsať sekúnd pred koncom gól do prázdnej bránky a zároveň tak prehrali prvý zápas série. Mrzieť ich môže najmä obrovské množstvo nevyužitých šancí a viacero absencií kľúčových hráčov ako Heleš, Kováč, Mikolaj či Hossa a Voštiar, ktorí s tímom na východ Slovenska necestovali z rôznych dôvodov.

Do druhého zápasu opäť nastupovali opäť oba celky na dve formácie, no Trenčania aj s Petrom Helešom, ktorý v sobotu nemohol nastúpiť pre pracovné povinnosti. A bol to práve oddýchnutý Heleš, ktorý v prvej tretine strelil Florku dva góly a vybavil spolu s Barošom pohodlný náskok 0:3. Strelecká efektivita florbalistov AS bola tak skvelá, že Kohúta v bránke hostí pustili len na 50% úspešnosti zákrokov a v konečnom zúčtovaní strelili desať gólov z dvadsiatich striel ( podľa oficiálnych štatistík SZFB). Keď v polovičke zápasu zvyšoval Ellinger už na hrozivých 0:6, s domácimi to vyzeralo na uterák. Trenčania hrali ako z partesu a často dlhými striedaniami na loptičke nenechali hrať súpera. Tradičné poľavenie a uspokojenie, ktorému sa ani v tak dôležitom zápase hráči AS nevyhli znamenalo našťastie zníženie zo strany Florka len na 2:6. Trenčania ale boli v zápase hladní po góloch a tak v tretej tretine nastrieľali súperovi ešte päť gólov, pričom Kusenda tri z nich. Hráčom zápasu sa ale stal jednoznačne brankár Tomáš Kafka, ktorý predviedol svoju extratriedu a ofenzívne ladenému Florku dovolil skórovať len šesť krát za dva zápasy a k svojmu výkonu pridal aj prvú asistenciu v Slovenskej florbalovej exstralige na desiaty gól Kusendu.

Séria sa tak sťahuje do Trenčína za stavu 1:1 a o postupujúcom do semifinále sa môže rozhodnúť už v M-Šport centre. Odvetné zápasy sa odohrajú v Trenčianskom M-Šport centre v sobotu o 18tej a v nedeľu o 16tej hodine.