Po dvojzápase s prvým a druhým celkom extraligovej tabuľky sú florbalisti AS Trenčín bez bodu.

Počas minulého víkendu sa Trenčania stretli doma s rozbehnutou Záhorskou Bystricou, ktorá po dvoch tretinách zápasu vyhrávala už 2:6 a napriek záverečnému enormnému tlaku domácich zápas dotiahla do víťazného konca. Sviatočný zápas proti druhému celku extraligového pelotónu FbO Nižná sa niesol v znamení súbojov a bojovnosti oboch celkov. Napriek vyrovnanému skóre po dvoch tretinách to florbalisti AS opäť nedokázali dotiahnuť do víťazného konca a prehrali 7:5. V tabuľke extraligy mužov sa tak prepadli na ôsme miesto.

Florbalový klub AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 7:9 ( 1:3,1:3,5:3)

Vylúčení 3:5(Dobrovodský – Tsunami – 5 min) , využité: 0:0 , oslabenia : 0:0 divákov : 62

Góly: Matejka( Heleš), Mikolaj (Matejka), Matejka, Heleš (Klapita), Heleš, Heleš, Ellinger (Matejka)

Zápas a zostrih gólov na youtube kanáli AS TV:

Zápas proti Záhorskej Bystrici pritom začali skvele! Chlapci dobre bránili a hralo sa opatrne a v 9. minúte išli do vedenia zásluhou kapitána Matejku. Následne však prišiel nečakaný skrat a v rozmedzí troch minút na konci tretiny inkasovali až tri krát a ponúkli Tsunami komfortné vedenie. Druhá tretina sa začala opäť opatrne, no postupne sa snažili Trenčania súpera zatvárať v ich vlastnom obrannom pásme z čoho pramenili brejky Tsunami, z ktorých jeden využil Kubovič – 1:4. Len desať sekúnd po jeho góle sa presadil aj Haraslín a to bolo signálom pre trénera Matejku vystriedať brankárov. Nešťastníka Mészárosa nahradil Melicher a ihneď mal čo robiť aby z prvej strely neinkasoval. Na 2:5 znižoval síce Mikolaj no tretinu zakončil svojim druhým gólom v zápase Kovaľ – 2:6. Na začiatku tretej tretiny vrhli florbalisti AS všetky sily do útoku, odmenou im bolo ponúknuté trestné strieľanie, ktoré rutinérsky premenil Matejka – 3:6. Dlhé minúty boli Trenčania lepším tímom, gól ale najlepšej obrane ligy nevedeli streliť. Trestal tak z nájazdu Kovaľ, ktorý zavŕšil hattrick. Len štyri minúty pred koncom po svojom návrate z trestnej lavice vysunul Klapita Heleša a ten sa nemýlil – 4:7. Minútu potom ale prekvapil strelou z diaľky Melichera Gramblička a opäť bol rozdiel štvorgólový – 4:8. Po tomto góle si zobral tréner Matejka oddychový čas a začali sa diať veci. Nacvičený signál z takmer rovnakej situácie vyšiel Trenčanom tri krát po sebe! Rázom bolo minútu pred koncom zápasu 7:8 a hráči Tsunami sa začali báť o výsledok. Senzačný obrat sa ale nepodaril, keď Matejka dvadsať sekúnd pred koncom zápasu netrafil bránku, loptička sa odrazila od zadného mantinelu k Mikolajovi, ten prihrával na obranu na vysileného Klapitu, ktorému loptička preskočila čepeľ a do prázdnej bránky ju doviedol Kovaľ – 7:9. Smolný koniec zápasu tak stál Trenčanov body proti majstrovi.

TJ A – FbO Nižná : Florbalový klub AS Trenčín 7:5 (3:2,1:2,3:1)

Vylúčení 1:3, Využité: 0:0 , Oslabenia 0:0. divákov : 143

Góly: Kováč(Heleš), Matejka (Klapita), Kusenda ( Kopecký), Heleš(Klapita), Klapita ( Kováč)

Zaujímavá predzápasová štatistika hovorila, že Trenčania ešte nikdy neprehrali na ihrisku v Trvdošíne, kde svoje domáce zápasy hrávajú chlapci z Nižnej. Oba tímy tak vstupovali do zápasu opatrne, napriek tomu že Nižná sa pohybuje okolo druhého miesta tabuľky extraligy mužov a florbalisti AS okupujú až ôsmu priečku. Začiatok zápasu hosťom z Trenčína ušiel, keď sa hneď v prvej minúte presadil domáci Latka. Až po dvanástich minútach hry padol prvý gól Trenčanov, keď sa chrbát Kaššáka prepadlo nahodenie Kováča – 1:1. Na malom parketovom ihrisku v Tvrdošíne sa skôr bojovalo a sekalo ako hral florbal a vyzeralo to tak že domáci majú vačšiu chuť po víťazstve. Po dvoch skrumážach a neprehľadných situáciách pred bránkou Melichera padli dva odrazené góly – 3:1. Odpovedal ale strelou z ľavého mantinelu kapitán Matejka -3:2. V druhej tretine boli florbalist AS lepším tímom. Dokázali držať na uzde najlepších strelcov Nižnej Nehilu aj Regulyho a dokázali vyrovnať na 4:4 zásluhou Kusendu a Heleša. Za nižnú sa presadil len Dedinský. Na začiatku tretej časti sa už síce dokázal presadiť topkanonier domácich Nehila, ktorý zvyšoval na 5:4 no až do konca tretiny sa hral vyrovnaný florbal – tradične plný súbojov. Štyri minúty pred koncom zápasu ale Trenčania nechali trestuhodne samotného pred bránkou Medža a ten zvyšoval na 6:4. Rovnakú chybu spravili aj o minútu neskôr keď sa presadil druhý krát Nehila – 7:4. Záverečná power play síce priniesla gól Klapitu, no tlak oslabil svojim vylúčením Kováč a bolo po zápase. Nižná tak doma zdolala Trenčanov a tí sa budú musieť postupne dostávať z ôosmej pozície na vyššie priečky, kam určite patria.

Nutno podotknúť že Trenčania zatiaľ hľadajú jednotku v bránkovisku, keď sa v zápasoch striedajú Melicher, Mészároš a Paulen. Nejasné je po odchode Macharu aj zloženie druhej formácie, ktorá stratila pušný prach a v posledných dvoch zápasoch sa dokázala presadiť len raz. Verme, že tréner Matejka dokáže pred nedeľným domácim zápasom proti Florku Košice preskupiť rady a nájsť optimálne zloženie formácií a bude mať aj šťastnú ruku v bránkovisku, pretože aktuálna ôsma pozícia florbalistov AS Trenčín je za očakávaniami.