_DSC_7082.JPG

Muži urputne bránia play off pozície! Z Prešova vezú všetky tri body.

Do konca základnej časti florbalovej extraligy mužov už ostáva odohrať len 5 zápasov a boje o play off sa priostrujú. Trenčania sa aktuálne nachádzajú na ôsmej pozícii, ktorú si udržali vďaka výhre 7:4 v Prešove.

FBC Mikuláš Prešov – FBK AS Trenčín 4:7 (2:3,1:2,1:2)

Góly AS: 3. Heleš(Machara), 6. Kusenda, 18. Baroš(Machara), 30. Baroš (Machara), 35. matejka(Machara) P, 46. Kováč (Matejka)
Vylúčení 2:0 Využité 0:1 Oslabenia 0:0 Divákov 74

Pritom do Prešova cestoval tím kapitána Juraja Matejku poriadne oslabený! Okrem nových posíl Marcela Hossu a Tomáša Kafku necestovali do Prešova ani Kukáň, Žiaček a Melicher alebo hráči zo striedavých štartov ktorí uprednostnili boje v prvej lige za Topoľčany ( Kráľ, Tomaškovič, Paulen). Trenčania tak do hry išli len s 11 hráčmi a brankárom Mészárošom. V zápase sa ale aj tak ujali vedenia už v tretej minúte, keď sa trefil Peter Heleš – 0:1. Už o minútu neskôr ale z diaľky vyrovnával Sikorjak, ktorý sa trafil z dobrých 30 metrov a prekvapil nič nevidiaceho Mészároša v bránke hostí – 1:1. V šiestej minúte vybojoval loptičku na ľavej strane Kusenda a v samostatnom úniku sa nemýlil a vymietol šibenicu Barnišinovej bránky – 1:2. O ďalšiu minútu neskôr sa skóre opäť menilo, keď sa presadil domáci Leško 2:2. Na konci tretiny vrátil vedenie na stranu florbalistov AS Trenčín Baroš, po peknej kombinácii s Macharom – 2:3.

Hrajúci tréner Matejka zdôrazňoval pred zápasom aj počas prestávky obrannú hru, no v 28. minúte predviedli Trenčania ako sa brániť nemá a dali Borymu priestor na vyrovnanie – 3:3. Po tomto góle sa tak povediac hralo od začiatku, no na Prešovčanoch bolo badať únavu, na rozdiel od v tempe hrajúcich Trenčanov. Postupne sa tak presadil opäť Baroš a aj Matejka v presilovej hre, pričom obom prihrával aktívny Machara, ktorý v zápase výrazne podporoval ofenzívne snaženie hráčov AS. Keď na začiatku Tretej tretiny zvyšoval Kováč na 3:6, zdalo sa že je o zápase rozhodnuté. Trenčania hrali to čo potrebovali a do útoku sa už zbytočne nehrnuli. Na 3:7 ešte zvýšil Machara po peknej individuálnej akcii v 55. minúte. V koncovke zápasu sa ešte dokázal presadiť aj domáci Sikorjak ktorý zakončil strelou rýchly brejk, no power play ož Prešovčania ani neskúšali.

Zápas sa tak skončil víťazstvom Trenčanov 4:7.Situácia v tabuľke extraligy mužov sa tak po sedemnástom kole poriadne zamotáva, keďže tímy medzi deviatym a šiestym miestom delia len dva body! Je tak viac ako pravdepodobné, že o tri play off pozície si to rozdajú do konca základnej časti štyri celky a to FBC Grasshoppers AS uniza Žilina( 9. miesto 23 bodov), Florbalový klub AS Trenčín (8. miesto 24. bodov), 1. FBC Florbal Trenčín (7. miesto 24 bodov) a Fat Pipe Snipers Bratislava ( 6. miesto 25 bodov). Na koho sa nakoniec usmeje to povestné športové šťastíčko sa dozvieme už 9.3., kedy sa odohrá kompletné posledné kolo a rozdajú sa karty do play off.