Muži prehrali prvý zápas novej sezóny v predĺžení

Florbalisti AS Trenčín si od Snipers Bratislava nechali nastrieľať rýchlych 5 gólov a napriek tomu že v závere zápasu zrovnali a siahali po všetkých troch bodoch, odnášajú si zo stretnutia len jeden.

Výborný vstup domácich do zápasu ktorí už v druhom striedaní skórovali zásluhou novej posily Milana Mrázika – 1:0. V prvej tretine ale dokázali Snipers dať tri zlepené góly, pričom hlavne ten tretí sedemnásť sekúnd pred sirénou patril k zbytočným. V polovičke zápasu svietilo na tabuli už hrozivých 1:5 po ďalších dvoch góloch v bránke Paulena, ktorý pri neúčasti Mészarosa dostal priestor ukázať sa. Hrajúci tréner Matejka počas time outu po góle na 1:5 pomenil zostavu, stiahol hru na dve formácie a do bránky pustil mladučkého Hazuchu, ktorý prestúpil do AS pred sezónou zo žilinského Grasshoppersu.

K obratu v stretnutí zavelil Klapita peknou individuálnou akciou -2:5. Hneď v ďalšom striedaní vymietol pavučinky v bránke Sniperov aj Múčka a keď Matejka využil perfektnú prihrávku Heleša na stred, bolo už 4:5. Na 5:5 vyrovnával z identickej akcie opäť Matejka keď ostal na strede nepokrytý a začínalo sa od nuly.

Nanešťastie prakticky ihneď dokázali Snipers opäť odskočiť na 5:6, keď využili nedorozumenie v obrane AS. O vyrovnanie na 6:6 sa postaral výborne hrajúci Heleš, ktorého našiel zo štandardnej situácie Voštiar.

Keďže zo záverečného enormného tlaku napriek obrovským šanciam Trenčania už neskórovali, išlo sa do predĺženia. V ňom boli šťastnejší hostia, ktorí si počkali na Macharovu slabučkú prihrávku na obsadeného Matejku a prízemnou strelou prekonali zaskočeného Hazuchu v bránke AS. Majstri tak do ligy nevkročili ideálne a získali len bod za prehru v predĺžení.