​Muži poskočili v extraligovej tabuľke na štvrté miesto po víťazstve nad Spišskou novou Vsou 5:8.

Majster pritom cestoval na Spiš v oklieštenej zostave, v základe dostal šancu zhodou okolností juniorský odchovanec Young Arrows Adam Wágner, v obrane musel zaskakovať Mandinec.

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FBK AS Trenčín 5:8 ( 0:2, 2:4, 3:2)
Vylúčení 5:2
Využité 0:4
Oslabenia 0:0
Divákov 73
Rozhodovali : Juhás, Roba
Góly AS: 10. Mrázik(Matejka), 13. Dávidek (Machara), 21. Mrázik (Matejka), 25. Mikolaj
(Matejka), 30. Matejka(Dávidek), 34. Mikolaj (Dávidek), 45. Matejka (Machara), 49. Mikolaj
(Matejka).

Úvod zápasu bol opatrný, postupom času získavali čoraz väčšiu prevahu Trenčania.
V 10. minúte zakončil okulahodiacu akciu prvého útoku Mrázik do odkrytej bránky a onedlho využil presilovku Dávidek. Ďalšie viaceré šance Trenčína v tretine zostali nevyužité, domáci ohrozovali bránku AS iba sporadicky, a tak skóre 0:2 zostalo do konca prvej časti hry v platnosti.

Domáci sa na nástup zo šatní neponáhľali a ich tímový trest za zdržovanie hry potrestal po 55 sekundách Mrázik. V 25. minúte „dozametal“ loptičku za Ondasov chrbát Mikolaj. – 0:4 V 28. minúte bol vylúčený domáci Kalafut. AS nezačal presilovku najlepšie, rodiaci sa brejk zastavil za cenu vysokej hokejky Mandinec a Spišská Nová Ves zahrávala trestné strieľanie. Rády ale strelou na ľavú ruku Mészárosa nepochodil. Platilo tak známe klišé nedáš – dostaneš, keď ešte v tej istej presilovke zvýšil na 5:0 Matejka. To ale už domáci vystrkovali rožky a v rozmedzí minúty prekonal brankára AS najprv na tretí pokus Ferenčík a potom po zaváhaní Dávideka aj Hanzely. Posledné slovo v druhej tretine mal ale Mikolaj, AS Trenčín viedol po dvoch tretinách 6:2.

Gól Juraja Matejku v 45. minúte mal priniesť definitívny kľud na trenčianske hokejky,
no stal sa presný opak. Po minútovej nekoncentrácií v zadných radoch súper znížil na 4:7 a zacítil šancu. Opäť ho však zbrzdilo vylúčenie. Trenčania využili v 49. minúte aj štvrtú presilovku z celkových piatich v zápase. Mikolaj sa najlepšie zorientoval v bránkovisku a nekompromisne zo vzduchu upratal loptu do siete.
Spišiaci sa snažili ešte zo všetkých síl s výsledkom niečo urobiť, a Mészáros musel vytiahnuť niekoľko kvalitných zákrokov, aby udržal súpera na dištanc.
Napokon sa domáci dočkali až neskoro – v 59. minúte stál na konci rýchleho protiútoku troch proti dvom Rády. V poslednej minúte bol ešte vylúčený Kováč a Spišiaci znásobili presilovku odvolaním brankára, no bez gólového efektu.

AS Trenčín dokázal potvrdiť rolu favorita víťazstvom 8:5 a vyhupol sa na priebežnú štvrtú