Muži B postúpili do finále druhej ligy!

O postupe do finále M2 mužskej ligy sme sa rozprávali s kapitánom nášho B-éčka, Dragons Hlohovec, Jurajom Surmom .

Výsledky :

¼ finále FBC 11 Trnava “B“ - Dragons Hlohovec “B“ 3:19

¼ finále Dragons Hlohovec “B“ – FBC 11 Trnava “B“ 9:3

½ finále ŠK Slávia SPU DFA Nitra - Dragons Hlohovec “B“ 11:7

½ finále Dragons Hlohovec “B“ - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 11:2

½ finále ŠK Slávia SPU DFA Nitra - Dragons Hlohovec “B“ 5:10

Ahoj Juraj, po roku ste opäť vo finále, aké bolo štvrťfinále?

V tabuľke našej ligy sme sa umiestnili na treťom mieste, o skóre za DFA Nitra a tak ako vlani sme si mohli vyberať súpera. Vybrali sme si Trnavu, ktorú sme porazili najskôr 19:3 a potom 9:3. Výsledky vyzerajú jednoznačné, no prvé tretiny oboch zápasov boli vyrovnané a nebyť výkonov brankárov, zápasy by sa mohli vyvíjať inak.

Semifinále a po roku DFA Nitra, opäť...

Skoro presne na deň ako v minulom roku, sme narazili v prvom semifinále na veľmi motivovanú Nitru. Na ich palubovke, sme v prvom zápase prehrávali po prvej tretine 0:6 a vyzeralo to na uterák. Ale na lavičke sme si chalanmi povedali: „... je 0:0 a máme 40 minút na to aby sme vyhrali o sedem gólov...“. A skoro sa to podarilo, druhú tretinu sme vyhrali 4:1. Vo fyzicky nesmierne náročnom zápase na úzkom ihrisku, kedy dve päťky šlapali na hrane svojich fyzických možností, sme nestačili to obrovské manko stiahnuť. Ale mentálne nás tento zápas dostal na iný level. Ukázalo sa totiž, že sa vieme postaviť na nohy a byť odolný voči stresu. A tak som osobne nemal obavy o druhý zápas. O 24 hodín sme nastúpili doma na veľkom ihrisku. Do 31. minúty to bol vyrovnaný zápas - teda aspoň čo sa výsledku týka. Ale ako sa dá vyčítať z predošlých riadkov, nejdu nám prvé tretiny a v nedeľu tomu nebolo inak. Ten dôvod je jednoduchý, na každý zápas nastupujeme v „mierne“ poznemených zostavách a kým si to sadne, tak to proste trvá ( pozn. Dragons Hlohovec pozostáva z hráčom M2 ligy, JEX a MEX). Zápas sa opäť zlomil potom, čo sme si spomenuli na tempo zo soboty a našli sme spôsob ako prekonať nitriansku obranu. Rýchly hráči objavili čaro M-Šport centra a potom to už išlo. Súper začal byť nervóznejší a jeho dekoncentráciu sme využili. Bohužiaľ emócie u Nitranov ostali aj v rozhodujúcom zápase. Ten sme zvládli a vyhrali 10:5. Paradoxne ale ako by nám víťazný domáci zápas uškodil. Mysleli sme si, že to čo platilo na predpisovom ihrisku 40x20 metrov v M-Šport centre, bude platiť aj na úzkej palubovke v Nitre. Kým sme na to ale prišli, potrebovali sme dve tretiny a tri oslabenia, z ktorých sme dostali dva góly. Súper ale mentálne súboj neustál. Bohužiaľ, obviňoval rozhodcov, z nefér pískania a tak si uberal na koncentrácii. Svoje nervy sme si udržali na uzde a zápas sme strhli na svoju stranu. Nakoniec v zápase kde padli dve červené karty a bolo udelených dvanásť trestov a tridsať trestných minút, sme si dokázali udržať úroveň hry, nasadenia aj mentálneho nastavenia a podarilo sa nám Nitranov zdolať o 5 gólov.

Vo finále vás tak čaká Púchov. Čo sa od nich dá očakávať?

Pre nás obrovská neznáma. Máme s nimi pozitívnu bilanciu 3:1 na zápasy a pomerne vysoký rozdiel v skóre, ale podľa toho, čo som počul o ich zápasoch play off, je to iné mužstvo. No svojim hráčom dôverujem a som rád, akú cestu sme tohto roku v play off predviedli. Finále bude boj o všetko a keďže oba tímy sa nemôžu zúčastniť baráže o 1. ligu, tak to bude absolútne slobodný florbal. Vyhrá asi ten tím, ktorý bude mať čistejšie hlavy.