JUNIORI SI Z CHUTI ZASTRIEĽALI, NO NEBOLO TO ÚPLNE BEZ NERVOV !

Dohrávka štvrtého, rovnako tak i dlhodobo plánované piate kolo juniorskej extraligy boli naplánované na druhý októbrový víkend. Trenčanov podľa papierových predpokladov čakali dva odlišné zápasy, a síce, proti tabuľkovo nižšie postavenému Lidu Bratislava, a zároveň, proti tabuľkovému susedovi z čela extraligy, FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina.

ŠK Lido Prírodovedec vs. FBK AS Trenčín 3:16 (1:4, 0:6, 2:6)

Posledný zápas štvrtého kola extraligy sa z dôvodu viacerých chorôb a zranení hráčov AS Trenčín presunul na sobotu, 8. októbra. Juniori cestovali do hlavného mesta skoro ráno, a tak bolo otázne, akým herným prejavom sa budú mladíci prezentovať, predovšetkým v úvodných minútach zápasu.

Ako sa však stalo zvykom, hráči AS Trenčín išli do vedenia pomerne rýchlo, keď brankára súpera postupne prekonali v štvrtej, šiestej, a následne i deviatej minúte ZVERBÍK, KRÁLOVIČ, a taktiež ORIEŠEK. Po následných vylúčeniach na oboch stranách musela hŕstka, predovšetkým hosťujúcich divákov čakať na ďalšie góly až do 19. minúty, kedy sa presadil vekom dorastenec MALÍK (0:4) a premiérovo však i domáci, následkom čoho odchádzali družstvá do šatne za stavu 1:4.

Druhá tretina bola, paradoxne, absolútne odlišná. Po ospalej desaťminútovke, kedy síce ASkári skórovali zásluhou KOLLÁRA, nebolo k videniu okrem územnej prevahy hostí takmer nič. Z akejsi letargie sa hráči prebrali až v 31. minúte, kedy hlboký obranný blok domácich začal postupne oslabovať pod ťarchou striel – tentokrát už úspešných, v podaní BEDNÁRA (1:6), BIELIKA (1:7), KOLLÁRA (1:8 a 1:9), a taktiež KRÁLOVIČA, ktorý uzatváral šiestym gólom v druhej tretine priebežný stav na 1:10.

Tretia tretina bola už väčšmi „náháňačkou“, než oku-lahodiacim florbalom. Po mnohých strelách sa našim juniorom, podobne ako v druhej tretine, podarilo vstreliť 6 gólov. Súper síce kontroval svojimi dvoma úspešnými projektilmi, no to už nič nezmenilo na fakte, že zverenci trénerov Bielika, Kuzla a Bulka odchádzali z Bratislavy z troj-bodovým ziskom. Finálne skóre zápasu v pomere 3:16 bolo viac ako prijateľné, a pre chalanov znamenalo pozitívnu motiváciu pred zápasom proti Grasshoppersu Žilina.

FBK AS Trenčín vs. FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 9:6 (4:4, 2:1, 3:1)

Priamy súboj o čelo juniorskej extraligovej tabuľky sa odohrával v nedeľu, 9. októbra v Športovom centre M-Šport Trenčín. Domáci Trenčania sa s „Kobylkami“ stretli počas turnaja Trenčín Floorball Days, kde po nervydrásajúcom závere dokázali otočiť nepriaznivý stav z 0:1 na 2:1 v samom závere zápasu. Podobná dráma sa očakávala i dnes.

Osem gólov – presne to je počet úspešných striel, ktoré zapadli počas úvodnej dvadsať-minútovky za chrbty oboch brankárov. Hneď ten prvý, z florbalky juniorského reprezentanta KRÁLOVIČA nesie prívlastok „najrýchlejší“, a to vďaka 23 sekundám, ktoré nová posila AS Trenčín na jeho vsietenie potrebovala. O ďalšiu, ani nie minútu, dvíhali ruky nad hlavu domáci hráči druhýkrát, a to vďaka gólu KRECHÁČA. Pomerene rýchle góly Žilinčanov doslovne „schladili“, a tak nebolo prekvapením, že zaskočení hostia inkasovali i tretíkrát. Úspešným strelcom sa stal MALÍK (0:3). Hráči súpera nemuseli držať hlavu v smútku príliš dlho, nakoľko potrebný impulz prišiel v 15. minúte, kedy KORČEK využil po troch sekundách ponúknutú presilovku, a skorigoval stav na 3:1. To však nebolo všetko. Presne desať sekúnd od vstrelenia prvého gólu prišiel i ten ďalší, tentokrát kontaktný, na ktorý však stihli Trenčania zásluhou ORIEŠKA reagovať už po pól minúte. To však nebolo z prvej tretiny všetko, nakoľko gólovú naháňačku doviedol do dokonalosti mimoriadne talentovaný mladík POTOČEK, a rovnako i ďalší hráč z kádra juniorskej reprezentácie, ŠUŠKA (4:4).

Druhá tretina bola oveľa pokojnejšia, nakoľko v nej padli iba tri góly. Na nešťastie súpera, hneď ten prvý z presilovej hry, ktorá bola udelená hráčom Žiliny za zdržovanie hry po neskorom nástupe na ihrisko. BIELIK, ORIEŠEK, a taktiež i hosťujúci POTOČEK zariadili, že do tretej tretiny sa odchádzalo za stavu 6:5, následkom čoho bolo zrejmé, že zápas bude ešte viac ako zaujímavý.

Predošlé tvrdenie bolo od začiatku tretiny napĺňané vďaka aktivite oboch družstiev. Na spomínanej zaujímavosti však pridala až jedenásta minúta tretej tretiny, kedy sa po prvýkrát v zápase presadil SABOL, následkom čoho sa začínalo „od začiatku“. Prevahu v držaní loptičky, v niektorých momentoch i výraznejšiu, mali na svojej strane jednoznačne domáci. Stále sa stupňujúci tlak vygradoval štyri minúty pred koncom, kedy sa po pekných akciách zakončených umiestnenými strelami prezentoval KOLLÁR a BIELIK (8:6). To, že ešte nie je nič stratené chápal i tréner hostí, VENENY, ktorý sa dve minúty pred koncom zápasu odhodlal k hre bez brankára, čo však, paradoxne, využili domáci, ktorí sa presadili zásluhou KOLLÁRA už po deviatykrát.

Po záverečnom hvizde sa tak z piatej výhry v rade tešili mladíci z AS Trenčín. Cenu za najlepšieho hráča zápasu si zaslúžene odnášali KOLLÁR na strane domácich, KORČEK na strane hostí.

Bulko Patrik (tréner): „Opäť sme odohrali dva odlišné zápasy. Ten sobotný bol pomerne pokojný s vyšším gólovým rozdielom, ten nedeľný bol o niečo viac florbalovejší. Som veľmi rád, že oba zápasy sme zvládli. Chalani pracujú svedomito, tréningové veci si prenášajú do zápasov, a mne sa v tejto partii pracuje naozaj dobre. Zápas proti Žiline sme odohrali so 16 hráčmi, a aj najmladší či najmenej skúsení hráči dokázali, že sú prínosom pre družstvo. Na záver už len poďakovanie rodičom za pomoc s organizáciou doslovne všetkého, a taktiež, fanúšikom za vytvorenie peknej kulisy na tribúne.