JUNIORI SA VRACAJÚ Z VÝCHODU SO 6 BODMI

Prvý, zároveň však i jediný výjazd našich juniorov na východ Slovenska počas tohto kalendárneho roku sa niesol v znamení zápasov proti tabuľkovo nižšie postaveným družstvám Prešova a Michaloviec. Mladíci z AS Trenčín vďaka kúsku šťastia, zároveň však spravodlivo, doviedli oba zápasy do úspešného konca.

FBC A4ka Mikuláš Academy Prešov vs. FBK AS Trenčín 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Prvý zápas odohrali naši juniori v sobotu od 16:00 proti Prešovu, ktorý dokázal v tejto sezóne poraziť nielen ATU Košice, ale taktiež silné „kobylky“ zo Žiliny. Z tohto dôvodu bolo viac ako zrejmé, že chalanov nebude čakať jednoduchý zápas, čo sa i potvrdilo. Proti neustále húževnato brániacemu súperovmu bloku, usporiadanému na veľmi malom priestore sa presadzovalo len veľmi ťažko. Paradoxne, boli to práve domáci, ktorí sa po jednom z protiútokov tešili z gólu ako prví. Bolo však iba otázkou času, kedy jedna z mnohých striel florbalistov AS Trenčín zapadne za chrbát, inak skvele chytajúceho TEREZA. Moment ktorý očakávali zrejme všetci prišiel v 18 min., kedy skóroval JAŠŠO, na ktorého však promptne zareagoval domáci KANDRÁČ. Florbal ako cez „kopirák“ mohla sledovať približne dvadsiatka divákov počas celého zápasu, a preto bolo psychickou vzpruhou, keď sa hostia dostali po prvýkrát v zápase do vedenia, avšak, až v polovici druhej tretiny, zásluhou ORAVCA a VÁCVALA. Bolo to približne v obdobnom čase, kedy musela rozhodcovská dvojica KÁTLOVSKÝ – BOHÁČIK prerušiť na niekoľko minút zápas pre neprispôsobivé správanie fanúšikov domácich. To však našich chlapcov nevyviedlo z miery, práve naopak, ešte väčšmi ich to nakoplo, následkom čoho prišli potrebné góly, ktoré priniesli istotu na naše florbalky. Dve gólové prihrávky STRIEŽENCA, ktoré dokázal zúžitkovať ORIEŠEK A MALÍK znamenali už dvojgólové vedenie, ktoré na konci zápasu vo vlastnej oslabovke zvýšil ORIEŠEK.

FBK Michalovce vs. FBK AS Trenčín 8:9 (0:3, 4:2, 4:4)

Nedeľný zápas proti Michalovciam mal plánovaný začiatok už o 08:30. Dôvodom mimoriadne skorého termínu bola žiadosť nášho družstva, ktorej vyšli funkcionári z Michaloviec v ústrety, za čo sa im chceme dodatočne poďakovať! Rovnako tak chceme poďakovať organizátorovi i za miesto, kde sa zápas konal, nakoľko nová športová hala vďaka svojmu vybaveniu spĺňala tie najprísnejšie kritériá nielen pre juniorský extraligový florbal.

Do zápasu vstúpili naši mladíci veľmi dobre, keď po osemdesiatich sekundách skóroval BEDNÁR. Proti neúnavne brániacim hráčom Michaloviec to miestami pripomínalo sobotňajší florbal, kedy energický prejav hostí väčšinou končil bezútešným zakončením do hradby tiel hráčov Michaloviec, resp. rúk brankára. O to väčšmi však naši súperi hrozili z protiútokov, ktoré vyzerali takmer identicky, nakoľko talentovaný gólman EŠTOK (člen širšieho výberu reprezentácie juniorov) vyhadzoval „centimetrové“ lopty na čepele útočiacich Michalovčanov. Trenčania i napriek tomu odchádzali do šatne po prvej tretine vďaka gólom BIELIKA a VÁCVALA už s trojgólovým vedením, ktoré sa im podarilo v druhej tretine zvýšiť zásluhou KOLLÁRA. V tom čase už do hry nezasahovali hráči, ktorých čakal večerný extraligový zápas mužov, čo sa odzrkadlilo i v ďalšom vývoji zápasu. Hráčom domácich sme vliali do žíl potrebný adrenalín, a tí, nabudení vidinou možnosti zisku bodov dokázali v 43. minúte vstreliť gól na 6:5, a tak sa dostať po prvýkrát v zápase do vedenia. Následná gólová „doťahovačka“ vygradovala až v samotnom závere, kedy STRIEŽENEC po krížnej prihrávke BIELIKA sekundu pred koncom zápasu vstrelil backhandom v poradí deviaty gól hostí, ktorý znamenal okrem troch bodov pre hostí i niekoľko desiatok urážok, oplzlých slov a osobných nadávok od fanúšikov hostí.

Bulko Patrik (tréner): „Víkendové zápasy boli takmer identické. Mali sme prevahu, snažili sme sa presadiť, veľa sme strieľali, no nie vždy to ide, najmä ak súper postaví „obranný val“, ktorý je naozaj „obranný“. Obdobné zápasy som zažil ako tréner ešte v predošlom pôsobisku, takže som na ne zvyknutý. Je to výlučne o tom, či to padá hneď od začiatku, resp., či súper využíva ponúknuté šance v podobe protiútokov, potenciálnych presiloviek, štandardiek a pod. Náš súper ich využíval – veľmi profesionálne, za čo im patrí poklona. Šesť bodov nás všetkých potešilo, verím však, že v najbližších zápasoch proti Púchovu či Košiciam to už bude o inom. Odhliadnuc od toho, chalani vytvorili výnimočný kolektív, ktorého sila sa opäť ukázala. Práve to vnímam ako hlavný kameň nášho úspechu“ !