JUNIORI POKÚŠALI ŠŤASTENU, TÁ SA OD NICH VŠAK NEODKLONILA

Dohrávka tretieho kola juniorskej extraligy medzi domácim FBK AS Trenčín a hosťujúcim EXEL SNIPERS Bratislava sľubovala poriadnu drámu. Očakávania sa do bodky naplnili, a diváci nemohli zo zápasu odchádzať sklamaní.

FBK AS Trenčín vs. EXEL SNIPERS Bratislava 7:6pp (0:1, 4:1, 2:4, 1:0)

Po vyliečení viacerých zranení a chorôb, ktoré trápili od začiatku septembra obe družstvá, sa v strede týždňa podarilo zrealizovať dohrávku tretieho kola. Úradujúci majster Slovenskej republiky si po vzájomnej dohode s domácimi Trenčanmi vymenili organizáciu kola, následkom čoho sa zápas odohral v meste Trenčín.

Podobne ako tomu bolo v poslednom vzájomnom zápase, ktorý sa odohral počas letného mládežníckeho turnaj Trenčín Floorball Days, družstvá vstúpili do zápasu pomerne opatrne. Občasné šance na jednej či druhej strane bez problémov zneškodnili neskoršie hviezdy zápasu, brankári LÍŠKA a ŠTETÁK, vekom stále dorastenci.

Diváci na tribúne haly M-šport Trenčín čakali na úvodný gól do 13. minúty, kedy sa loptička smolne odrazila do vlastnej brány od obrancu VELEKA (0:1). Nakoľko sa hra prelínala zo strany na stranu, bolo len otázkou času, kedy sa spustí gólostroj na jednej či druhej strane. Nevyužité prečíslenia domácich však znamenali, že do šatní sa odchádzalo s lepším pocitom hosťom z Bratislavy.

Druhá tretina začala vo vyššom tempe – predovšetkým zásluhou Trenčanov. Aktivita domácich vyústila postupne do gólu KRÁLOVIČA, následne ďalších dvoch z florbalky BIELIKA (3:1). Hostí rýchle góly z koncentrácie nevyviedli, a kontrovali o necelé dve minúty, kedy zásluhou gólu novej akvizície v drese „strelcov“, BÚTORU, svietil na ukazovateli skóre stav 3:2. To, že aj domáci „nováčikovia“ vedia strieľať góly dokázal v 35. minúte JAŠŠO, ktorý počas leta vymenil dres FBK Harvard Partizánske za ten Trenčiansky.

Tretia tretina začala opäť aktívnejšie vďaka domácim – konkrétne vďaka dvojici BEDNÁR a BIELIK, ktorí si zápas doslovne užívali. Gól na 5:2, podobne ako ten presilovkový na 6:2 znamenali, že rozdiel skóre bol v 45. minúte už štvor-gólový. Ak by si niekto myslel, že zápas bol pevne v rukách hráčov AS, nestačil by sa čudovať. To, ako málo stačí k zdramatizovaniu zápasu by mohli domáci písať „litánie“. Presilovkový, najmä však nechytateľný gól talentovaného PACEKA M. v 48. minúte dodal hosťom potrebný impulz. To, že zisk majstrovského titulu v sezóne 21/22 nebol len dielom náhody dokázali hráči Snipers v rozmedzí 52. – 60. minúty, kedy po dvoch góloch v oslabení, a následnom góle po rýchlom zahratí štandardnej situácie posunuli zápas do predĺženia.

Predĺženie, hrané na päť minút sa preklápalo do svojej druhej pätiny, a domáci vrátili hosťom požičané i s úrokmi. Extra bod zostal v meste Trenčín vďaka pohotovému rozohratiu štandardnej situácie florbalkou KRÁLOVIČA, ktorý našiel pred bránkou voľného BIELIKA. Pre tohtoročnú posilu „červených“ to bol štvrtý zápasový gól, po ktorom prepukla v hale na Ostrove nefalšovaná radosť.

Bulko Patrik (tréner): „Som veľmi rád, že po všetkých problémoch sa nám podarilo odohrať vzájomný zápas so Snipers ešte pred reprezentačnou prestávkou. Zápas to bol fyzicky náročný – ako sa na vrcholový mládežnícky florbal patrí, doslova živelný. S kolegom Tomášom Chválom sme sa na vzájomný zápas veľmi tešili, a plánovali sme ho odohrať s plnými „line-upmi“. Žiaľ, čím bližšie zápas bol, tým viac hráčov sa ho nemohlo z objektívnych príčin zúčastniť. Dokonca mnoho z hráčov, ktorí zápas odohrali išlo „cez bolesť“. Chalanom z hlavného mesta vypadli 3-4 mená z elitných formácii, takže na ten pravý boj si budeme musieť počkať do polovice decembra. Nič to však nemení na fakte, že zápas sme si užili, no a dva body si naši chalani svojim výkonom, ale i prístupom absolútne zaslúžili“.