Hurikán a Tsunami nezmietli našich juniorov

Úvodné dve kolá najvyššej juniorskej extraligy sa niesli v znamení vonkajších zápasov. Juniori cestovali do Bratislavy, kde si postupne skrížili florbalky s Hurikánom Bratislava a Tsunami Záhorská Bystrica.

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava FBK AS Trenčín 4:13 (1:4, 1:5, 2:4)

Prvý zápas súťažnej sezóny 2022/23 odohrali juniori na pôde Bratislavského Hurikánu. Nakoľko stretnutie priamo kolidovalo so zápasom mužskej extraligy, družstvo okolo trénerov Bulka, Kuzla a Bielika cestovalo do metropoly Slovenska s prevažnou väčšinou hráčov v dorasteneckom veku. Táto skutočnosť však na ihrisku pozorovateľná nebola, nakoľko mladíci AS Trenčín pôsobili od prvej sekundy zápasu veľmi sebavedomo, čo potvrdili tromi exportnými gólmi do brány súpera, a to hneď v rozmedzí druhej a tretej minúty. Keď v 12. minúte zvyšoval na 0:4 v presilovej hre Kútik, zdalo sa, že zápas bude mať „bezproblémový“ priebeh. Zdanie však narazilo na realitu, a po slabšej pasáží hostí na konci prvej tretiny vsietil domáci Šiša gól na 1:4. Nebyť skvelého Tomíka v bráne Trenčanov, do šatne sa mohlo odchádzať z pohľadu hostí za oveľa horších okolností. Prestávka, ktorá prerušila rozbehnutý Hurikán však tímu „ASkárov“ pomohla, a po zbesilej jazde v rozmedzí 21. a 34. minúty svietil na ukazovateli skóre priebežný stav 1:9. V tretej tretine sa zápas už len dohrával, a v poradí druhý herný výpadok našich juniorov, trvajúci približne šesť minút, prerušili ďalšími gólmi mladíci Krecháč a Kollár. V zápase hranom pred približne tridsiatkou divákov zvíťazil AS Trenčín 4:13, a pripísal si tak prvé tri body do tabuľky juniorskej extraligy. V drese AS Trenčín sa premiérovo presadili nové akvizície, František Jaššo a Gabriel Královič.

Tsunami Záhorská Bystrica vs FBK AS Trenčín 5:9 (2:1, 0:2, 3:6)

Juniori cestovali po menej ako dvanástich hodinách od ukončenia sobotného zápasu do Záhorskej Bystrice, kde sa od 10:50 stretli s Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá si pripísala v sobotu jeden bod za prehru po predĺžení. Kvalitne vyskladaný line-up domácich sľuboval značne náročnejší, a teda i vyrovnanejší zápas. Očakávania sa do bodky naplnili už v 3. minúte zápasu, kedy domáci po góle Poprockého viedli 1:0. Do dvojgólového vedenia sa „modro-bieli“ dostali v 12. minúte, kedy domáci Veis zvyšoval v presilovke. V tomto momente si juniori ASka uvedomili, že zápas nemožno vyhrať len „chcením“, a herný prejav sa razom zmenil, nakoľko na ihrisku boli opäť dve družstvá. Väčšia istota na florbalke, zodpovedné zastupovanie sa v obrane, skvele chytajúci Líška, no najmä využívanie brejkov znamenalo, že v rozmedzí 16. a 35. minúty viedlo po prvýkrát v zápase družstvo hostí. Tromi gólmi po sebe sa prezentoval Oriešek, čím priniesol do hry Trenčanov ešte viac pokoja. Do tretej tretiny vstupovali družstvá za stavu 2:3, no potenciál hostí zaostával za očakávaniami. Začiatok poslednej časti zápasu bol v podaní AS Trenčín asi najlepším úsekom hry. Prejavilo sa to štyrmi gólmi, kedy sa dvakrát po sebe trafil Zverbík, následne štvrtýkrát v zápase Oriešek, a na 2:7 zvyšoval Jaššo. Od tohto momentu to na ihrisku vyzeralo viac ako „naháňačka“, než florbal. Divoký záver zápasu skončil ďalšími piatimi gólmi, následkom čoho bolo konečné skóre 5:9.

Trenčania tak po víkende zakotvili na prvom mieste v tabuľke Juniorskej extraligy, avšak iba o skóre pred dvoma družstvami z východu, FK Florko Košice a FBC Mikuláš Prešov. Najbližšie zápasy čakajú našich juniorov o dva týždne, kedy opäť vycestujú do Bratislavy, a to na zápasy proti aktuálnemu majstrovi Juniorskej extraligy, Snipers Bratislava, a tiež proti rovesníkom z ŠK Lido Bratislava.

Bulko Patrik (tréner): „Víkendové zápasy boli úplne odlišné, preto sa hodnotia veľmi ťažko. Sobotný zápas bol skvelou skúškou pre chalanov s ročníkom narodenia 2006 a 2007, ktorých bolo v zostave mnoho. Nabrali nové skúsenosti, a mnohí si zažili extraligový florbal po prvýkrát. Nedeľný zápas, ktorý sme odohrali takmer v plnej zostave bol o niečo viac florbalovejší, nakoľko chalani z Tsunami hrali naozaj dobre. Práve tento zápas nám ukázal, na čom treba pracovať. Verím, že do najbližších zápasov odstránime čo najviac nezrovnalostí v našej hre. Mimoriadne ma však teší forma našich brankárov. Adam Líška a Karol Tomík, obaja nováčikovia v drese AS Trenčín sú z môjho pohľadu naozaj výrazným pilierom nášho víkendového „úspechu“.