_DSC_8326.JPG

Florbalisti AS Trenčín s ďalšou smolnou prehrou, tentokrát proti ŠK Lido Prírodovedec.

Strata sľubného vedenia 5:3 stála mužov dva body. Lido dokázalo v riadnej hracej dobe totiž vyrovnať na 5:5 a v predĺžení už po trinástich sekundách vystreliť víťazný gól.

Florbalový klub AS Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 5:6pp (0:3,4:0,1:2 – 0:1)

Vylúčení 2:2 Využité 1:1 Oslabenia 0:0 divákov: 113

Góly AS: 24. Baroš (Mikolaj), 25. Heleš (Matejka), 28. Klapita (Baroš), 40. Múčka (Kováč) P, 46. Matejka (T)

Zápas sa pre Trenčanov vôbec nezačal dobre. Opticky síce mali z hry viac a boli aj častejšie na loptičke, no zdĺhavá rozohrávka z vlastnej polovičky obranného pásma neprinášala vytúžené šance. Boli to hráči Bratislavského Lida ktorí udreli ako prví. Z nemožného uhla spoza bránky Gabriela Mészároša skóroval Rieger. V štrnástej minúte sa presadil aj kapitán Hostí Slezák, ktorému čapoval do prázdnej bránky Gažík, po lacnej chybe na mantineli od domáceho Kusendu, ktorý stratil v súboji loptičku. Bol to opäť tretí útok, ktorý hneď vo svojom ďalšom striedaní inkasoval gól po tom ako sa v obrane Múčka s Voštiarom nedohodli a nechali príliš priestoru Gažíkovi na zadnej tyčke a ten zvyšoval už na 0:3!

V prestávke medzi tretinami sa hrajúci tréner a kapitán florbalistov AS Juraj Matejka rozhodol premiešať zostavou a stiahnuť ju len na dve formácie, čo sa okamžite odzrkadlilo na zvýšenom tempe hry a premenených šanciach domácich. V rozmedzí štvrtej a ôsmej minúty druhej tretiny sa presadili Baroš, Heleš a Klapita a skóre vyrovnali na 3:3. V šestnástej minúte druhej časti hry nepekne atakoval hosťujúci Paulikovič Heleša, za čo si od Dánskych rozhodcov vyslúžil päť minútový trest za hrubosť. Trenčania v presilovej hre strelili ešte pred sirénou jeden gól, ktorý padol z hokejky Múčku a otočili tak skóre z 0:3 na 4:3.

Na začiatku tretej tretiny sa po chytení jednej zo striel súpera snažil Mészároš dlhým vyhodením nájsť unikajúceho Mikolaja, pred ktorým ale vysokou hokejkou zahral hosťujúci hráč za čo rozhodca nariadil trestné strieľanie, ku ktorému sa postavil tradičný exekútor Juraj Matejka a s prehľadom a parádne ho premenil – 3:5. Po tomto góle hostia zvýšili svoju aktivitu a vysoko začali Trenčanov napádať čo im neraz narobilo veľké problémy. Po jednej z takýchto situácií neudržal za vlastnou bránkou loptičku Múčka a fauloval dotierajúceho hráča za čo obdržal dvojminútový trest. Ten hostia využili a znížili na 5:4 po umiestnenej strele Didu, ktorému presnou krížnou prihrávkou nahrával najlepší hráč hostí Slezák. Hostia nepoľavovali v napádaní a dočkali sa vytúženého vyrovnania, keď dve a pol minúty pred koncom vypichli loptičku z čepele Dávidekovi za vlastnou bránkou, ktorý si nedal pozor na dvoch dotierajúcich hráčov Lida a z blízkosti sa už nemýlil osamotený Dida, ktorý strelil v zápase svoj druhý gól a vynútil pre svoj tím predĺženie.

To sa hralo len trinásť sekúnd keď svoj faul z konca druhej tretiny odčinil hosťujúci Paulikovič a z ľavého mantinelu vymietol šibenicu Mészarošovej bránky. Dva body po výhre v predĺžení si berú domov hráči Bratislavskéhio Lida, zatiaľ čo domácim ostal po dobrom výkone bod len jeden. Stretnutie sledovalo 113 divákov a rozhodovala dvojica z Dánska Tobias Jorgensen a Steffen Leholk.

V stretnutí zažil svoju premiéru Martin Voštiar, ktorý sa dohodol s klubom na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny, a popri trénovaní dorastencov tak už môže pomôcť aj mužom.

Martin Voštiar: „ V zápase s Lidom sme chceli naplno bodovať a zlepšiť si pozíciu pred play-off, keďže ju ešte zabezpečenú nemáme. Ťažko sa to hodnotí, veď v prvej tretine sme prakticky nič nespravili a v tretej formácií, kde som sa nachádzal sme inkasovali zbytočné dva góly. Od druhej tretiny išli chalani na dve formácie, zamakali a odrazilo sa to na výsledku. Škoda záveru tretej tretiny, kde sme súperovi dovolili vyrovnať a v predĺžení sme padli hneď v úvode. Musíme častejšie strieľať, alebo mať presnú a efektívnu streľbu, to je asi náš najväčší problém. Ja som prišiel pomôcť tímu dostať sa do play-off, čo je náš primárny cieľ. “