Florbalisti AS Trenčín prehrali so Snipers Bratislava 5:10 a o play off zabojujú v poslednom kole.

Muži po druhej prehre v rade hazardujú so svojou účasťou v play off. Do posledného kola nie je nič isté a Trenčania budú potrebovať získať body na Spiši. Všetko ale majú vo svojich rukách a v prípade výhry im už postup nemôže nikto zobrať.

Florbalový klub AS Trenčín – Fat Pipe Snipers Bratislava 5:10 (3:3,1:3,1:4)

Góly AS: 9. Baroš ( Ellinger), 17. Žiaček(Kováč), 18. Klapita(Filipovič), 29. Matejka (Machara), 50. Matejka (Filipovič)

Vylúčení 2:2 Využité 1:0 Oslabenia 0:0 Divákov 106

Vráťme sa ale k zápasu proti Snipers, ktorým sa v tejto sezóne extraligy mužov darilo vynikajúco a môžu sa pýšiť titulom najlepší nováčik v histórii. Prekonali totiž rekord práve Trenčianskeho M-Športu zo sezóny 2006/2007 kedy Trenčania skončili ako nováčik extraligy na 6. mieste so ziskom 32 bodov. Hráči Snipers si víťazstvom pripísali už tridsiaty siedmy bod a potvrdili účasť v play off. Do zápasu, ktorý sa netradične odohral v Púchove, vstúpili hosťujúci hráči hnaný početnou kulisou pripomínajúcou domáce stretnutie veľmi aktívne a prezentovali sa svojim tradičným vysokým napádaním. Odmenou im bol prvý gól stretnutia, keď sa v siedmej minúte presadil Kešelák. O dve minúty odpovedal strelec domácich Baroš a vyrovnával na 1:1. Florbalisti AS trenčín napriek tomu, že vedeli o aké dôležité body sa v stretnutí hrá, pôsobili nekoncentrovaným dojmom a strácali lacné loptičky vo vlastnom obrannom pásme. V jedenástej minúte si tak našiel v skrumáži loptu pred Mészárosovou bránkou Roziak a zvyšoval na 2:1. Po ňom sa presadil aj neúnavný bujna – 1:3. Na konci zmobilizovali svoje sily aj trenčania a v rozmedzí tridsiatich sekúnd vyrovnali zásluhou Žiačeka a Klapitu – 3:3.

V druhej tretine to bol hosťujúci Kešelák ktorý najskôr pridal svoj druhý a neskôr aj tretí gól, na ktorý odpovedal v presilovej hre kapitán Matejka efektným zakončením freestyle. Minútu pred koncom tretiny sa presadil aj suverénne najlepší hráč hostí Banga, ktorý zvyšoval na 4:6.

Tretiu tretinu opäť začali Trenčania nedôrazne. To už síce hrali na dve zlepené formácie no bez gólového efektu. Pykali tak hneď v druhej minúte keď sa presadil Gajdoš – 4:7. Ten istý hráč sa ale v polovičke tretiny nechal vylúčiť za sekanie a desať sekúnd po jeho naskočení na ihrisko využil popresilovkový tlak Matejka, a opať freestyle zakončením znízil na 5:7. Keď už sa zdalo že Trečania sa dotiahnu na jednogólový rozdiel, pustil lacnú strelu za svoj chrbát v zápase nevýrazný Mészáros a bolo 5:8. Na konci stretnutia sa Trečania pokúsili o vabank v podobe hry bez brankára, no najskôr inkasovali do prázdnej bránky na 5:9 a potom dostal ešte jeden gól Mészáros, kedy rozhodcovia pustili hráčov Snipers do brejku, pričom nikto z Trenčanov už nehral, a očakával jasné vylúčenie hosťujúceho hráča. Bohužiaľ sa na ihrisku v Púchove opäť zišlo viacero negatívnych faktorov, ktoré poznačili hru florbalistov AS Trenčín a tí tak zo stretnutia odchádzajú bez bodu. V poslednom kolej ktoré sa odohrá v sobotu tak naskočia v zápase proti Snišskej Novej Vsi s „nožom na krku“, pretože bodové zaváhanie by ich mohla stať celú sezónu.