_DSC_7636.JPG

Florbalisti AS Trenčín prehrali s ATU Košice gólom v poslednej minúte zápasu.

Košičania si z Trenčína odvážajú všetky tri body za výhru 3:4. V poslednej minúte nečakane skóroval Dluhoš a svojim druhým gólov v zápase pochoval nádeje Trenčanov na bodový zisk.

V úvode stretnutia nastavili hostia svojim pohyblivým spôsobom hry jej tempo a tak sa bolo na čo pozerať. Šance sa striedali na oboch stranách a brankári mali čo robiť. Po jednej zo striel z diaľky nevydržal domáci Kukaň a pristúpil blízko k brankárovi hostí Kovalovi, ktorý nemal dostatok priestoru na rozohrávku loptičky a Kukaň tak pykal 2 minutovým trestom za nedovolenú vzdialenosť. Paradoxne sa v oslabení presadili domáci, keď Heleš krásne vysunul Baroša ktorý sa nemýlil – 1:0. Na vyrovnanie sa čakalo do konca prvej tretiny keď sa v osemnástej minúte presadil svojim prvým gólom v zápase Dluhoš – 1:1.

Po zmene strán sa hral opatrný florbal. Florbalisti AS k zápasu pristupovali zodpovedne a v obrane poctivo. Strelci z Košíc tak mali málo priestoru na zakončenie a čo prešlo na bránku pochytal spoľahlivý Mészároš. Na konci tretiny sa ale v šestnástej minúte podarilo presadiť Kusendovi, keď mu šancu ponúkol kapitán hostí Szabó po ľahkej strate loptičky v strede ihriska – 2:1. V osemnástej minúte dostali výhodu presilovej hry aj Trenčania a zahrali ju parádne. Po nacvičenom signále skóroval Machara po prihrávke Matejku a bolo 3:1.

Zlomový moment stretnutia sa udial na začiatku tretej tretiny. Na bránku hostí sa rútil osamotený Ellinger ktorý bol zozadu faulovaný za čo rozhodca správne nariadil trestné strieľanie. Ellinger sa ale neovládol a napriek nariadenej výhode pre Trenčanov adresoval rozhodcovi a protihráčom pár štipľavých slov, za čo si vyslúžil červenú kartu a odchod do sprchy. Nariadené trestné strieľanie Juraj Matejka nevyužil a namiesto stavu 4:1 pre domácich bolo 3:2, po tom ako Kerekeš využil dlhú presilovú hru. Florbalisti AS evidentne zaskočení a rozhodení z Ellingerovho hlúpeho faulu stratili koncentráciu a Košičania v 53. minúte trestali po tom ako trafil odrazenú loptičku za Mészárosov chrbát Turcsányi – 3:3. Šancu na plný bodový zisk dostali Trenčania na konci poslednej časti hry keď v sedemnástej minúte rozhodcovia vylúčili hosťujúceho Kozáka za nedovolené vrážanie. Presilovú hru ale domáci zahrali pasívne, bez strelby a za to pykali. Už 8 sekúnd po uplynutí presilovej hry potrestal Trenčanov z rýchleho brejku Dluhoš a rozhodol tak o víťazstve svojho tímu. V záverečnej hre bez brankára sa už florbalistom AS nepodarilo vyrovnať a hráči ATU si tak z Trenčína odvážajú nesmierne cenné 3 body po tom čo v tretej tretine zápas otočili z 3:1 na 4:3.

Florbalisti AS Trenčín sa tak o skóre prepadli na 8. miesto extraligovej tabuľky, pričom majú zhodne po 17 bodov tak ako aj deviaty Grasshoppers a siedmy Snipers. Boj o play off sa tak komplikuje a vyzerá to tak, že Trenčania si nebudú istý postupom až do záveru základnej časti.