Florbalisti AS Trenčín po troch výhrach v rade podľahli Žilinskému Grassgoppers

Ako na hojdačke. Taká je aktuálna forma florbalistov AS Trenčín ktorí striedajú vynikajúce výkony s tými horšími. A práve horšia fazóna celého tímu sa prejavila na piatkovom zápase proti výborne organizovaným Žilinčanom.

Odkaz na zostrih gólov

Do stretnutia proti piatemu celku extraligy mužov pritom zverenci trénera Juraja Matejku nastupovali v najsilnejšej možnej zostave, s uzdraveným Ševčíkom v obrane, kompletnou formáciou juniorov a s Turekom v bránke.

Na začiatku stretnutia sa domáci Trenčania dostali do rýchleho vedenia 2:0 zásluhou Heleša a navrátilca Orieška, ktorý si tak otvoril v šestnástich rokoch svoj strelecký v mužskej extralige. Koncovka prvej tretiny ale priala hosťom, ktorým k zníženiu na 2:1 pomohol Dávidek vlastným gólom a vzápätí vyrovnával na 2:2 Jančo. Úvod druhej časti patril jednoznačne Žilinčanom, ktorí sa začali viac tlačiť do streľby a umne napádali rozohrávku Trenčanov. Zaslúžene tak strelili v rozmedzí 37 sekúnd dva góly a odskočili na 2:4. Zápletku do stretnutia priniesol presilovkový gól ďalšieho juniora Zverbíka, ktorý perfektne zapadol svojou hrou do prvej formácie AS no Jančo kontroval tretím gólom v stretnutí a zvyšoval na 3:5.

Začiatok tretej tretiny priniesol zverencom Juraja Matejku studenú sprchu, keď si najskôr vstrelil ďalší vlastný gól Heleš a vzápätí skóroval už na 3:7 hosťujúci Šimo. Iskierku nádeje priniesol kapitán Matejka, ktorý je aktuálne v 38 rokoch najproduktívnejším hráčom celej extraligy mužov no posledné slovo v stretnutí mali Žilinčania ktorí uzavreli skóre stretnutia na konečných 4:8.

Kapitán Juraj Matejka :“Škoda tohto zápasu. Za vyrovnaného stavu sme nepremenili šance a dali sme si dva vlastné góly, čo si nepamätám dávno, že sa nám niečo také stalo. Myslím si že toto bol pre nás veľmi smolný zápas. Súperovi ale samozrejme gratulujem.“