Florbalisti AS Trenčín podľahli v dramatickom stretnutí ŠK LIDO Prírodovedec 4:3

Vo vyrovnanom úvode zápasu sa podarilo najskôr strelou z diaľky domácim vsietiť úvodný gól na 1:0, no boli to hostia z Trenčína ktorí tvorili hru a snažili sa udávať tempo zápasu. Tri vyrovnané formácie Trenčanov síce mali územnú prevahu, no už tradične zápasili s nízkou efektivitou v zakončení. Ujala sa až strela Kopeckého na konci prvej tretiny – 1:1.

Ani jedna z formácií florbalistov AS nedokázala udržať vysoký štandard hry po celý zápas a tak trestali hráči ŠK Lido. V rozmedzí dvoch minút sa presadili domáci hráči dva krát a odskočili na rozdiel dvoch gólov – 3:1. V druhej tretine síce Trenčania mali opäť prevahu na loptičke, no zakončenie zlyhávalo.

Do poslednej časti hry stiahol hrajúci tréner AS Trenčín Juraj Matejka hru na dve formácie a vymenil viacero hráčov, ktorí svojim prístupom neprejavovali túžbu po víťazstve. Výsledok sa dostavil takmer okamžite, keď už v prvej minúte tretej tretiny znižoval strelou Peter Heleš – 3:2. Trenčania pokračovali v enormnom tlaku a konečne už aj s vytúženým gólovým efektom. V piatej minúte takt zrovnával kapitán Matejka na 3:3 a začínalo sa odznova. Florbalisti AS Trenčín boli v eufórii a tlačili súpera vo vlastnom pásme, ktorý hrozil len z ojedinelých brejkových situácií. Na konci tretiny mali ešte Trenčania tri štandardné situácie na súperovej polovičke, z ktorých nevyužili ani jednu a keď už sa zdalo že zápas pôjde do predĺženia udreli domáci a zásluhou dvojgólového Didu zvýšili na 4:3 len minútu pred koncom stretnutia. Okamžitý time out Trenčanov a hra bez brankára v šiestich hráčoch v poli už ale gólový efekt nepriniesla a tak si Bratislavčania postrážili všetky tri body. Papierovo slabší súper tak bral Trenčanom dôležité body, ktoré budú na konci sezóny určite chýbať.

Už túto sobotu sa budú snažiť florbalisti AS Trenčín odčiniť zaváhanie a na domácej pôde vyzvú od 16tej hodiny Prešovčanov.