AS Trenčín natiahol sériu prehier na štyri, neuspel na pôde nováčika súťaže

Hráčov AS cestoval na šesťbodový zápas do Bratislavy, kde ho čakal debutant v extralige mužov, Snipers Bratislava, ktorý sa pred stretnutím nachádzal v tabuľke o bod pred ním. Snipers ukazuje v sezóne výbornú formu a dokázal potrápiť nejedného z favoritov. Súperi sa stretli aj v lete, keď v prípravnom zápase v Trenčíne sa zrodila najtesnejšia výhra AS.

Snipers Bratislava - Florbalový klub AS Trenčín 6:4 (1:2,2:1,3:1

Vylúčení 4:3 + Slušný 10 minútový osobný trest za nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 0:0 divákov: 139

Góly: Matejka (Klapita), Kopecký (Heleš), Žiaček (Heleš), Matejka

Úvod zápasu Trenčanom vyšiel. Už v druhej minúte bol vylúčený domáci Chvála, AS však presilovú hru nevyužilo. Získalo však kľud na hokejky a prvých desať minút patrilo im, keď Sniperi sa pred Mészárosa takmer nedostali. Snaha hostí bola korunovaná dvomi gólmi, keď sa od 6. minúty v rozmedzí 48 sekúnd presadili Matejka a Kopecký. Potom sa Bratislavčania oklepali, keď zvýšili aktivitu a vyrovnali hru. V 12. minúte po závare v bránkovisku znižoval na 1:2 Kešelák. Domácich brzdili zbytočné vylúčenia, keď v prvej tretine bol vylúčený práve strelec domáceho gólu a po ňom aj Slušný. Trenčania ale zahrali presilovky tragicky. Dokonca v nich ponúkli domácim možnosť trestného strieľania. Iba 16-ročný Bujna ale nevyzrel na Mészárosa, ktorý ho skúsene vychytal. Trenčania naopak za nedisciplinovanosť pykali, keď v 24. minúte potrestal vylúčenie Múčku Kilík. Vedenie AS prinavrátil už o 15 sekúnd Žiaček. Následne mohli hostia odkočiť, no nevyužili ani štvrtú presilovú hru v zápase. Už to vyzeralo, že aj po druhej tretine bude jednogólový rozdiel, no v 38. minúte využil krížnu prihrávku Lipčáka Chvála a vyrovnal. V tretej tretine sa šance striedali na oboch stranách, no obaja brankári vyťahovali jeden zákrok za druhým. Nerozhodný stav vydržal až do 52. minúty, keď sa na trestné strieľanie postavil Juraj Matejka. Naznačil freestylovú kľučku do bekhendu, loptička sa však objavila v bránke na druhej strane, pretože brankár mu na jeho pohyb bez lopty naletel. Či to tak chcel, alebo to bola náhoda ostane asi navždy záhadou. Po nedôslednom bránení štandardnej situácie bolo ale už o 9 sekúnd vyrovnané, keď Hubáček prestrelil krížnou strelou všetko čo mu stálo v ceste. Gól dal domácim krídla a na konci 53. minúty strhol vedenie na stranu Snipers po prvý krát v zápase Pauhof. Miesto odpovede sa o chvíľu na to nechal vylúčiť Klapita a Bratislavčania v presilovke trestali. Ciho zúžitkoval nezištnú prihrávku Kilíka a zakončoval v podstate do prázdnej bránky. Trenčania vrhli všetky sily do útoku, ale nedokázali prekonať výborne chytajúceho Kodaja, zlyhávali aj v najčistejších príležitostiach. Nepomohla ani hra bez brankára a tak AS Trenčín po štvrtý krát za sebou prehral o dva góly, tentokrát 4:6.